In Cambodja is deze week de grootste zoetwatervis aller tijden gevangen. De pijlstaartrog, genaamd Boramy (betekent volle maan betekent) weegt maar liefst 300kg en is 4 meter lang! De reuzenzoetwaterpijlstaartrog is gevangen door een visser aan de Mekong rivier bij Koh Preah, een dorpje in het noorden van Cambodja. Deze rog verbreekt het oude record van een gigantische meerval die ook uit de Mekong rivier kwam. Deze woog 293 kg en was nog geen 3 meter lang.
Dat er nog steeds zulke units zwemmen in de rivieren, geeft hoop. De Mekong rivier heeft namelijk zwaar te leiden onder overbevissing en vervuiling. Er is haast geen informatie over reuzenzoetwaterpijlstaartroggen, puur omdat ze heel lastig te vangen zijn. Daarom is deze vangst ook zo bijzonder.

Een Mekong meerval, de oude record houder!
Boramy is voorzien van een zender om haar te volgen en meer te leren over deze mysterieuze soort. De vissers hebben haar in goede gezondheid weer laten zwemmen, wat een nieuws!
Wat zou er nog meer zwemmen in de krochten van deze rivieren?! Check ook zeker HIER even voor een filmpje!




Drie plekken om jouw gesloten tijd door te komen!
***ROOFMEISTER VIDEO*** 100% actie op ’t zoute – non-stop live aanbeten
Oldskool vissen op snoekbaars!
Met deze reels kun jij het zware werk aan op snoek!
Absolute DROOMVIS tijdens Roofmeister trip in de tropen!
“Deze vis is een schande voor een beginner”
Een waanzinnige 7-daagse op grof wild – Grote cubera en Almaco
Jaws vanaf het strand – Interview met extreem grote vissen vanger
***Roofmeister VIDEO*** Gekte in Noorwegen – Koolvis & pollak
Kunnen we straks weer vissen op reuzentonijn in de Noordzee?
Als barracuda’s bijna een plaag zijn, maar dan…
Alles over black bass – De visserij van A tot Z in Spanje
Zo vang je black bass op het Gardameer in Italië – Deel I
Wereldvisser Martin Korner – Een voorliefde voor grote tarpon, snoek en zeebaars