In Cambodja is deze week de grootste zoetwatervis aller tijden gevangen. De pijlstaartrog, genaamd Boramy (betekent volle maan betekent) weegt maar liefst 300kg en is 4 meter lang! De reuzenzoetwaterpijlstaartrog is gevangen door een visser aan de Mekong rivier bij Koh Preah, een dorpje in het noorden van Cambodja. Deze rog verbreekt het oude record van een gigantische meerval die ook uit de Mekong rivier kwam. Deze woog 293 kg en was nog geen 3 meter lang.
Dat er nog steeds zulke units zwemmen in de rivieren, geeft hoop. De Mekong rivier heeft namelijk zwaar te leiden onder overbevissing en vervuiling. Er is haast geen informatie over reuzenzoetwaterpijlstaartroggen, puur omdat ze heel lastig te vangen zijn. Daarom is deze vangst ook zo bijzonder.

Een Mekong meerval, de oude record houder!
Boramy is voorzien van een zender om haar te volgen en meer te leren over deze mysterieuze soort. De vissers hebben haar in goede gezondheid weer laten zwemmen, wat een nieuws!
Wat zou er nog meer zwemmen in de krochten van deze rivieren?! Check ook zeker HIER even voor een filmpje!




Vissen als echte Special Forces op een ongrijpbare vis!
Een week lang de ultieme roofvis pret!!!
Rondreizen boven de poolcirkel & ploeteren op nijlbaars in 50 graden hitte – Dit was het seizoen van Sophie Neitzel
Wanneer kies je nou fluorocarbon en wanneer staaldraad als onderlijn?
Record zeilvis & record rooster – Deel II
Waar bucketlist vissen werkelijkheid wordt – Deel 1
Kunnen we straks weer vissen op reuzentonijn in de Noordzee?
Zo vang je black bass op het Gardameer in Italië – Deel I
Als barracuda’s bijna een plaag zijn, maar dan…
“Deze vis is een schande voor een beginner”
Jaws vanaf het strand – Interview met extreem grote vissen vanger