Johan Caneel is één brok ervaring en vist eigenlijk zijn hele leven al. Al jaren lang leidt hij een gidsbedrijf, waarbij hij kennis en kunde met zijn gasten deelt, met natuurlijk mooie vangsten op de koop toe. Op Roofmeister regelmatig een blog van deze ouwe rot!
Door Johan Caneel
Eén keer per jaar neemt JP zijn vriend Andreas mee. De mannen konden haast niet wachten. De vraag kwam zelfs of ik de voorafgaande middag nog gelegenheid had, zodat ze een halve dag extra konden vissen. Dit zat er echter niet in en zodoende troffen elkaar deze dag mooi op tijd bij de afgesproken helling.

Bijna een meter, vanaf ondiep water.
De vooruitzichten waren goed, ondanks het feit dat ik dit water enige tijd niet had bezocht. Maar hoewel de eerder behaalde resultaten geen garantie gaven voor de toekomst, hadden wij er wel vertrouwen in. Om er in te komen sleepten we eerst een kant af.
Geen enkele respons was onze beloning. Dan maar een poosje verticalen en werpen tegelijkertijd. Evenmin enig antwoord van daar beneden. We lieten ons met de stroom meedrijven en voeren kribvakken in om deze uit te werpen.

Toch een hele mooie plaat als herinnering aan deze dag.
En zie! Daar kwam de beloning op een ondiep duikende plug. JP haakte een hele mooie vis, een bijna metersnoek! Slank en gaaf was deze vis. De mannen konden samen op de foto met deze trofee. Zo die was binnen…
Natuurlijk gaf deze vis hoop en dus wierpen we nog meerdere kribvakken uit. Maar het bleef bij deze ene vis en daarom schakelden we over op slepen. Een activiteit die we geruime tijd volhielden, maar evenmin resultaat had, ondanks het werpen dat JP voortdurend deed. Alle kribkoppen werden nauwkeurig aangeworpen, maar het leverde gewoon niets op.

Daar is nummer twee dan toch.
Eindelijk kwam er dan toch weer een aanbeet. het bleek om een snoek te gaan. Niet zo groot als de eerste, maar evengoed een mooie vis. Eindelijk maar toch. Het was wel erg jammer dat het niet beter liep, op deze vriendendag waarvoor grote afstanden werden overbrugd.

Gelachen hebben we zeker.

Visgids johan caneel
Johans activiteiten op het gebied van gidsen concentreren zich doorgaans in een straal van 30 kilometer rondom Tiel. Daar kun je op heel veel water terecht. Allerlei types water zijn dan binnen handbereik, zoals rivieren, weteringen, zandafgravingen en sierwater. Check zijn WEBSITE en kijk naar de mogelijkheden.




Zo ga jij succes hebben met de seizoensopening!
Waarom is het nu zo taai? Antwoord van de pro’s!
***VIDEO*** Wie VANGT eerste ROOFVIS op ZELFGEMAAKT KUNSTAAS in RONDE 2?!
***VIDEO*** Dit is DÉ tijd om GROTE, DIKKE BAARS te vangen en ZO DOE JE DAT!!!
***VIDEO*** Wij TOVEREN een SAAI WATER om in een ROOFVIS PARADIJS!
Wat de lichaamsbouw van een vis zegt over zijn jachtgedrag!
Wil jij mee met ons vissen? Dit is de Roofmeister agenda voor 2026!
Wanneer paait welke roofvis? Alles wat je moet weten over onze rovers!
De gesloten tijd – Alles op een rijtje
Het geheim achter wel of geen aanbeten
Waarom worden baarzen zo groot in Nederland?
Nooit eerder werd het je zo haarfijn uitgelegd – Dit is hoe je baars en snoekbaars vindt
***Vijf handige tips*** Wat moet je weten over roofvis in de herfst?
Code gekraakt? Het beste weer om snoek, snoekbaars en baars te vangen
Dit moet je weten over snoek, snoekbaars en baars voor het nieuwe seizoen