In deze rubriek dreunt steeds iemand zijn top 3 kunstaas op voor baars, snoek en snoekbaars. Vervolgens zal diegene iemand nomineren om hetzelfde te doen. And so on… Dit keer de beurt aan Jeroen Eijssens met zijn top 3 kunstaas voor snoek!
Nummer 1> ShadTeez
Als ik op snoek vis en ik wil met kunstaas vissen waar ik het meeste vertrouwen heb dan is de ShadTeez meestal mijn favoriete shad. Afhankelijk van de kleur van het water pas ik de kleur van de shad aan. Wanneer het water helder is, gebruik ik graag de kleuren headlight, pearl sand en gold rush. Wanneer het water troebel is dan gebruik ik het liefst de kleuren fire perch, official roach en slime curd. De 12 cm ShadTeez vis ik graag werpend met een 7 grams loodkopje en een 5/0 haak.

Die grote snoeken kun je echt wel strikken met een kleinere shad in de warmere maanden.
Een enkele haak is genoeg zodat je de snoek snelt kunt onthaken. De 16 cm shadteez vis ik graag met een 10 grams loodkop met een 8/0 haak of met 2 dreggen maat 2 onderin de shad geprikt. Omdat deze shad een mooie flankende actie heeft van zichzelf hoef je enkel langzaam binnen te draaien met af en toe een spinstop. Echt een kunstaasje die gegarandeerd voor mooie vissen zorgt voor zowel de kant- als de bootvisser!
Nummer 2> Ricky the Roach
Ricky the Roach is een wat bredere shad met een grote schoepstaart waardoor hij veel water verplaatst. Door de vorm van deze shad kun je hem heel licht vissen, hij zal namelijk prima recht blijven lopen. Ideaal voor de kantvisser die met een softbait lekker ondiep wilt vissen. Alhoewel de 14 en 18 cm meestal mijn favoriete maten zijn, heb ik toch één van de grootste snoeken afgelopen jaar met de 10 cm gevangen.

Onderschat de kleine Ricky ook niet!
Bij de 14 cm gebruik ik een screw-in kopje van 5 á 10 gram met één dreg onderin de shad geprikt van een maat 1. Met de 18 cm gebruik ik 2 dreggen maat 1/0. Afhankelijk van het water en het formaat voorn waar de snoek op aan het jagen is, kun je Ricky erop aanpassen. Wat ook een voordeel is van Ricky is dat hij heel duurzaam is en je met één shad makkelijk tien snoeken kunt vangen voordat hij stuk is.

Super realistisch en te krijgen in meerdere maten zodat je altijd kunt aanpassen aan het formaat waarop de snoek aast.
Nummer 3> JerkBite
Afgelopen jaar is de JerkBite op de markt gekomen. Dit is een super twitchbait voor als de snoek op kleiner aas jaagt. Door met de hengeltop fel naar beneden te tikken onder een constant ‘slappe lijn, strakke lijn’ schiet de plug van links naar rechts wat op sommige dagen onverslaanbaar is. Deze plug is super mooi suspending, waardoor je hem lang kunt laten hangen voor de snoek . Dit is echt iets wat je met andere aasjes niet kunt doen. De 11 cm Jerkbite is er in een shallow versie (sr) en deze versie loopt ongeveer één meter diep. Ook is er een diep duikende versie (mr) deze versie loopt ongeveer 2,5 meter diep.

De nieuwe Jerkbite kun je zo lang als je wilt laten hangen.
Alhoewel het een relatief klein kunstaasje is, zijn er al heel veel grote snoeken op gevangen. Ik ving afgelopen zomer in een paar worpen tijd een snoek van 107 cm en een snoekbaars van 80 cm terwijl we de stek al goed hadden afgevist met meerdere technieken en aasjes. Super effectief op sommige dagen en voor €12,99 zijn ze goed geprijsd en zeker de moeite waard om eens te proberen. De hengel is wel vrij belangrijk om de juiste actie in de plug te krijgen, ik gebruik zelf het liefst de Westin W3 finesse T&C met een werpgewicht van 7-21 gram en 213 cm lang.
Bij deze nomineer ik Hans Ruigrok voor zijn top 3 kunstaas voor snoekbaars, succes!
Eerdere top 3 kunstaas reeksen👇
 
         
                             
  
  
  
  
  
 








































 Dit is dé periode om met crankbaits te vissen!
Dit is dé periode om met crankbaits te vissen! Verder gooien en extra opvallen – Met deze crankbaits kan het gewoon niet misgaan
Verder gooien en extra opvallen – Met deze crankbaits kan het gewoon niet misgaan Kunstaas estafette – Top 3 kunstaas voor zeebaars van Martin Korner
Kunstaas estafette – Top 3 kunstaas voor zeebaars van Martin Korner De Albie Snax – Een nieuwe killer voor GROTE zeebaars
De Albie Snax – Een nieuwe killer voor GROTE zeebaars Deze VIER technieken gaan jou deze winter baars opleveren!
Deze VIER technieken gaan jou deze winter baars opleveren! ***VIDEO*** Wij gaan OP ZOEK naar METER SNOEKEN! En VANGEN ER TWEE!
***VIDEO*** Wij gaan OP ZOEK naar METER SNOEKEN! En VANGEN ER TWEE! ***VIDEO*** SNOEK VISSEN gaat FOUT! GROTE SNOEK zorgt voor CHAOS!
***VIDEO*** SNOEK VISSEN gaat FOUT! GROTE SNOEK zorgt voor CHAOS! Wat is dat toch met de Miuras Mouse – Dit is hét aas om je PR snoek mee te verbreken!!!
Wat is dat toch met de Miuras Mouse – Dit is hét aas om je PR snoek mee te verbreken!!! Hoe kies je een reel voor het vissen met jerkbaits?
Hoe kies je een reel voor het vissen met jerkbaits? Het beste kunstaas voor snoek – De selectie van een Roofmeister
Het beste kunstaas voor snoek – De selectie van een Roofmeister XXL kunstaas voor XXL snoek!
XXL kunstaas voor XXL snoek! Het verhaal achter Rapala – Hoe het allemaal begonnen is!
Het verhaal achter Rapala – Hoe het allemaal begonnen is! Meer vangen met cranks: de ultieme handleiding voor beginners én pro’s
Meer vangen met cranks: de ultieme handleiding voor beginners én pro’s Zo ga jij de MEESTE vis vangen in de polder!
Zo ga jij de MEESTE vis vangen in de polder! Dit is kunstaas dat NU supergoed scoort op snoek!
Dit is kunstaas dat NU supergoed scoort op snoek! Dit is de mystery vis voor in de gesloten tijd
Dit is de mystery vis voor in de gesloten tijd Zeebaars expert over molens, vislijnen, voorslag en het vissen met de dobber
Zeebaars expert over molens, vislijnen, voorslag en het vissen met de dobber Zo vis je met shads op zeebaars – Sander Paans
Zo vis je met shads op zeebaars – Sander Paans